ETAP O – SPOTKANIE I INWENTARYZACJA


Podczas pierwszego spotkania przedyskutujemy Twoje potrzeby aranżacyjne i ocenimy jak dużego zakresu projektu potrzebujesz (projekt funkcjonalny, koncepcyjny czy również rysunki dla wykonawców). Omówimy wstępnie styl, charakter i kolorystykę, aby ustalić, jaki efekt aranżacyjny chcemy osiągnąć. Przydadzą się nam wówczas przykłady z Internetu lub prasy, zdjęcia od znajomych oraz wgląd w katalogi producentów.

W przypadku, gdy lokal jest już dostępny dokonujemy pomiaru (inwentaryzacji), jeśli zakres projektu tego wymaga. Inwentaryzacja obejmuje pomiary i zdjęcia projektowanych pomieszczeń. Jeśli nie można jeszcze wykonać inwentaryzacji w kolejnych pracach projektowych opieramy się na rzutach płaskich z projektu budowlanego.

ETAP I – PROJEKT FUNKCJONALNY


Na podstawie dotychczasowych rozmów przygotowany zostaje projekt funkcjonalny wnętrza w dwóch lub trzech wariantach. Jest to nadal rzut płaski 2D, na którym zobaczysz najbardziej optymalne rozplanowanie powierzchni uwzględniające ewentualne przeróbki ścian, ergonomię przestrzeni i oczywiście Twoje potrzeby funkcjonalne – wyposażenie pokoi, łazienek, rozplanowanie przestrzeni kuchni, linię podziału rodzaju podłóg, itp. Nie widać tu jeszcze charakteru i kolorystyki wnętrza, chociaż czasami samo rozplanowanie pokazuje już trend w aranżacji (np. otwarta nowoczesna przestrzeń, wyspa kuchenna). Często dla pokazania jakiegoś szczególnego fragmentu wnętrza posługujemy się już roboczymi widokami 3D.

Wspólnie dopracowujemy finalną wersję planu funkcjonalnego i ustalamy szczegóły koncepcji kolorystycznej, wyposażenie wnętrza, kwestii dekoracji ściennych. Na tej podstawie możemy ruszyć dalej z przygotowaniem wizualizacji 3D.

ETAP II – KONCEPCJA I WIZUALIZACJA 3D


Podczas tego etapu wyszukujemy dla Ciebie produkty wśród bardzo bogatej oferty rynkowej i na ich podstawie przygotowujemy fotorealistyczne wizualizacje 3D. Widać już na nich wszystkie szczegóły aranżacyjne – konkretne meble, okładziny ścienne i podłogowe, dekoracje oraz inne elementy omawianej wcześniej koncepcji. Oglądając te zdjęcia widzisz już jak będzie wyglądać wnętrze Twojego mieszkania, domu czy innego projektowanego lokalu. Jest to czas na ostatnie zmiany koncepcyjne – być może jakiś element wnętrza, kolor, struktura nie do końca Ci odpowiada lub chcesz zamienić miejscami pewne ruchome elementy projektu. Teraz jest czas na takie zmiany!

Oprócz wizualizacji otrzymujesz wstępne zestawienie elementów wnętrza z odnośnikami do zdjęć, miejsc zakupu i cen.

ETAP III – ZAKUPY Z I DLA KLIENTA


Oferta projektu kompleksowego obejmuje także wspólne wizyty w sklepach z wyposażeniem wnętrz, gdzie mamy szanse przedyskutować finalny wybór produktów. Często pomocna jest nam zaprzyjaźniona obsługa danego punktu, która posiada obszerniejszą wiedzę produktową i techniczną. To bardzo przyjemna część całego przedsięwzięcia aranżacyjnego, ponieważ nie musisz samodzielnie jeździć po wszystkich sklepach wnętrzarskich, gdzie rodzi się wiele dylematów. Wspólnie udajemy się w konkretnym celu, do konkretnych miejsc, oszczędzając czas i nerwy związane z zakupami.

Oprócz tego możemy działając w Twoim imieniu dokonać zakupu uzgodnionego wcześniej wyposażenia i ustalić harmonogramy dostaw.

ETAP IV – RYSUNKI TECHNICZNE


W zasadzie ostatnim etapem samego projektu wnętrza jest przygotowanie rysunków technicznych, które są pomocne wykonawcom. Otrzymują oni zwymiarowane rysunki instalacji, przeróbek ściennych, zabudowy g-k, zabudowy meblowej oraz szczegółowe projekty łazienek i kuchni. Te rysunki wraz z wizualizacjami 3D stanowią bazę do wykonania pracy zgodnie z naszymi założeniami....

ETAP V – NADZÓR WYKONAWCZY


Na początku współpracy z wykonawcami omawiamy przygotowane rysunki techniczne i ustalamy wstępny harmonogram prac. Później mamy stały kontakt i razem decydujemy o pewnych zmianach czy wyjaśniamy wątpliwości. Podczas etapu wykonawczego pada wiele pytań, a czasami pojawiają się niespodziewane trudności, których nie można było wcześniej przewidzieć. Nadzór wykonawczy wiele ułatwia i daje większą pewność, że finalny efekt będzie zgodny z naszymi oczekiwaniami!