FAQ

Q?

Czy mogę zamówić projekt wybranego pomieszczenia? Ile to kosztuje?

A.

Tak, zajmujemy się zarówno projektami całych wnętrz, jak i poszczególnych pokoi. Zapraszamy do galerii projektów, gdzie wśród zdjęć znajdują się projekty zrealizowane dla wybranych pomieszczeń (łazienki, pokoju dziecka, czy sypialni). Wycena takiego projektu obejmuje całościowy koszt niezależny od metrażu, lecz wyłącznie od zakresu prac projektowych. Projekt może  bowiem obejmować samą koncepcję lub również rysunki wykonawcze.

Q?

Jakie są rodzaje projektów i jak bardzo różnią się od siebie?

A.

Zarówno w zakresie wnętrz, jak i ogrodów można wyróżnić projekty funkcjonalne, koncepcyjne i wykonawcze. Różnice dotyczą oczywiście zawartości projektu, co przekłada się na cenę. Projekt wykonawczy jest najszerszym pojęciem obejmującym dopracowany układ wnętrza 2D (rozplanowanie ew. nowego podziału ścian,  usytuowania mebli i sprzętów we wnętrzu), wizualizacje 3D po uprzednim doborze elementów wnętrzarskich oraz rysunki z wymiarami dla wykonawców.

Świadczymy również projekty kompleksowe obejmujące nadzór nad ekipami wykonawczymi polecanymi przez nas.

Q?

Jak wygląda współpraca z projektantem, zastanawiam się projektant nie narzuci mi swojej wizji?

A.

Wiele osób, które do tej pory nie miały styczności z profesjonalnymi usługami projektowymi zadaje sobie to pytanie i obawia się o swój realny wpływ na to, jak będzie wyglądać ich wymarzone mieszkanie, dom czy ogród. Jest to naturalna sprawa ponieważ dotyczy bardzo prywatnej sfery życia. Współpraca z projektantem opiera się na wzajemnym zaufaniu i poszanowaniu zdania każdej ze stron. To właśnie gwarantuje najlepszy rezultat będący “wypadkową” realnych potrzeb Klienta oraz profesjonalnej wiedzy projektanta. Każdy etap projektowy jest finalnie akceptowany przez Klienta.

Dokładny opis etapów projektowych znajduje się w zakładce Oferta.